bahis lisans sorgulama yüzme 5

İZMİR GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzme lisansı çıkarmak, 8 yaş ve sonraki yaşlarda mümkündür. (5) Transfer işlemi için sporcunun spor yapmaya ve yarışmalara katılmaya sağlık yönünden engel bir durumunun olmadığına dair yazılı beyanı alınır. (3) Vize işlemleri Bakanlık tarafından bilişim sistemi üzerinden yapılır. Sitemizden yapacağınız ödemelerde, ödeme belgeniz ödemenizi takiben e-posta yolu ile tarafınıza gönderilmektedir. Yüzücü lisansı, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenir. Lisans başvurusunu, bulunduğunuz il veya ilçe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapabilirsiniz. GÜNCEL OKU, doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanız için 2021 yılında kurulmuştur. İnternet sitemiz üzerinden, güncel haberlerin yanı sıra, bilgi odaklı haberlere ulaşabilirsiniz. (4) Transfer işlemlerine ilişkin ücretler (Ek-7) cetvelde yer alır.

Online başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde programın başvuru koşulları ve gerekli evraklar/mülakat/sınav süreci ile ilgili bilgiler formda belirttiğiniz e-posta adresinize iletilecektir. Yüzme, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımız için oldukça faydalı bir spordur. Yüzme, kalp-damar sağlığını korumaya, kasları güçlendirmeye, kilo vermeye ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, yüzme öğrenmek, suyun içinde güvende olmayı öğrenmek açısından da önemlidir. Yüzme lisansı başvuru ücretini, bulunduğunuz il veya ilçe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün veznesine yatırabilirsiniz. Farklı kulüp bünyelerinde bu sporla ilgilenmeye devam edebilir. Ülkenin ve dünyanın birçok farklı yerinde müsabakalara katılabilir. Böylelikle farklı şehir ve ülkeleri gezip, görerek tecrübe edinebilir. Yüzücü lisansı bir kulüp bünyesinde ya da ferdi olarak çıkarılabilir. Sicil Lisans hizmeti veren (İlçe Müdürlükleri ) birimlerimizin iletişim bilgileri için tıklayınız…

Sporcu, kulüp lisansına sahipse, kulübün katıldığı yarışmave müsabakalara katılabilmektedir. Sporcular, alanında iyi bir sporcu olabilmekiçin, küçük yaşlarda yüzmeye başlamalıdırlar. Bu anlamda, sporcunun 5 yaşınagelmesinden itibaren, yüzme sporu ile ilgili temel eğitimleri alması, yüzmekiçin gelişmesi gerekmektedir. Lisans alma ve lisansa başvurma yaşı ise, sıkçasorulan ve merak edilen bir konudur. Bu anlamda, lisans alma yaşı 8 yaşınıdoldurmasından sonra gerçekleşebilir. Spora erken yaşta başlamak, kariyerhedefi olarak görülen bir spor dalı için, oldukça önemlidir. Küçük yaşlardaistenilen dalda sporcu olmak için, seçilen spor dalı ile ilgili temeleğitimlerin alınması ve öğrenilmesi şarttır. Sporcu olabilmek için ise, olmazsaolmazlardan biri irade ve sıkı çalışmaktır. ÖdemeSporcu vize ödemelerinizi web bettilt güncel giriş sitesi üzerinden kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile ödemelerinizde, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihinizi ve kartın arkasındaki numaranın son 3 rakamını girmeniz istenecektir. Aynı forma kartınızın üzerindeki ad ve soyadını, kartta yazılı olduğu şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası SSL (Security Socket Layer) üzerinde çalışan ve alanında tüm dünyanın kabul ettiği bir sistem ile güvenlik altındadır.

  • Adına ödeme yapılan sporcunun vizesi, vize ödemesinin yapıldığı günden, sezonun son gününe kadar olan dönemi kapsar.
  • Sporcular, alanında iyi bir sporcu olabilmekiçin, küçük yaşlarda yüzmeye başlamalıdırlar.
  • A) Adına ilk defa ferdi sporcu lisansı düzenlenen bir sporcu, hiç beklemeksizin sporcu lisansını kulüp lisansına dönüştürebilir.

Yüzme lisansı, Türkiye yüzme federasyonu ve kulüpleraracılığı ile alınabilmektedir. (2) Muvafakat bedeli de dahil olmak üzere transfer işlemlerine ilişkin ücretler sporcu ile kulüp arasında yapılan sözleşme ile belirlenir. (4)Yabancı uyruklu sporcuların transfer eden kulüp ile transfer sözleşmesi imzalaması gerekir. A) Sporcu, bu fıkra kapsamında bir yıl süreyle yalnız bir kez transfer işlemi gerçekleştirebilir. B) Sporcu, bu fıkra kapsamında bir yıl süreyle yalnız bir kez transfer işlemi gerçekleştirebilir. Türkiye’de resmi kayıtlara göre gerçekleştirilen tüm spor dallarında bu sporlarla profesyonel olarak uğraşan kişilere lisans verilir. Lisans işlemleri ise her spor dalının kendi adına tahsis edilmiş federasyonu tarafından gerçekleştirilir ve sonrasında spor bilgi sistemi aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bildirilir.

Yüzme lisansı, yarışmalara katılmak ve federasyon tarafından düzenlenen etkinliklere katılmak için zorunludur. Lisans, sporcunun spor yapma ve yarışmalara katılmaya elverişli olduğunu gösteren bir belgedir. Lisanlı bir yüzücü olmak için öncelikle bir yüzme kulübüne kayıt olmanız gerekiyor. Kulüp antrenörleri tarafından yüzme seviyeniz değerlendirilecek ve eğer yeterli seviyede olduğunuz düşünülürse, kulüp tarafından lisanlı yüzücü olarak yarışmalara katılabileceğiniz belgesi almanız sağlanacaktır. Eğer ki kullandığınız platform Malta lisansı kullanıyorsa işte o zaman bu bilgi ya sitesinin en alt kısmındadır ya da hakkında sayfasındadır. Eğer yoksa Malta sayfasına gidin ve site tarafından verilen lisans numarasını oraya yazarak aratın. Yardımla ilgili harcama belgeleri, harcamanın yapılmasını takip eden on beş gün içinde kulübün bağlı bulunduğu il müdürlüğüne verilir. Madde 36-  Gençlik ve spor kulüpleri; yardım talebi gerekçesini belirterek içinde bulunulan yılın Ekim ayı sonuna kadar bulundukları yerin il müdürlüğüne veya Genel Müdürlüğe başvuruda bulunurlar. Başvurular il müdürlüklerince 15 Kasım’a kadar Genel Müdürlüğün ilgili birimlerine gönderilir. Yüzme lisansı için belirlenmiş vize ücreti ise, 2022itibariyle 23,80 TL’dir.

Join The Discussion

Compare listings

Compare